3412NHH - 12Vdc / 8-13,2Vdc / 92x92x25mm / 3,2W / 240mA / 3250Rpm / 102m3/h./ 39dB / -20/+60ºC / IP20 / cl:B / Ventilador axial compacto de rolamentos - EBMPAPST
| Manufacturer | Ebmpapst |
| Fan type | Compact |
| Voltage | 12Vdc |
| Dimensions | 92x92x25mm |
| Power | 3,2w |
| Bearing type | Ball bearing |
| Speed | 3250rpm |
| Air flow | 102m³/h |
| Noise level | 39dB |
| Protection class | IP20 |
| Insulation class | B |
| Connection line | 2 wires |
| Operating temperature | -20...60°C |
Weight: 0.100  kg
Width: 9.0  cm
Height: 9.0  cm
Depth: 2.5  cm