4312NM - 12Vdc / 6-15Vdc / 120x120x32mm / 2,1W / 175mA / 2100Rpm / 110m3/h./ 36dB / -20/+75ºC / IP20 / cl:B / Ventilador axial compacto de rolamentos - EBMPAPST
| Manufacturer | Ebmpapst |
| Fan type | Compact |
| Voltage | 12Vdc |
| Dimensions | 120x120x32mm |
| Power | 2,1w |
| Bearing type | Ball bearing |
| Speed | 2100rpm |
| Air flow | 110m³/h |
| Noise level | 36dB |
| Protection class | IP20 |
| Insulation class | B |
| Connection line | 2 wires |
| Operating temperature | -20...75°C |
Weight: 0.000  kg
Width: 0.0  cm
Height: 0.0  cm
Depth: 0.0  cm