PMD2407PTB1-A.GN - 24Vdc / 70x70x25mm / 4,6W / 190mA / 5100Rpm / 83,25m3/h./ 45dB / -10/+70ºC / IP20 / Ventilador axial compacto de rolamentos - SUNON
| Manufacturer | Sunon |
| Fan type | Compact |
| Voltage | 24Vdc |
| Dimensions | 70x70x25mm |
| Power | 4,6w |
| Bearing type | Ball bearing |
| Speed | 5100rpm |
| Air flow | 83m³/h |
| Noise level | 45dB |
| Protection class | IP20 |
| Insulation class | A |
| Connection line | 2 wires |
| Operating temperature | -10...70°C |
Weight: 0.090  kg
Width: 7.0  cm
Height: 7.0  cm
Depth: 2.5  cm