4114 NH4 - 24Vdc / 16-30Vdc / 120x120x38mm / 30W / 1.250mA / 6800Rpm / 355m3/h./ 67dB / -20/+65ºC / IP20 / cl:B / Ventilador axial compacto de rolamentos - EBMPAPST
| Manufacturer | Ebmpapst |
| Fan type | Compact |
| Voltage | 24Vdc |
| Dimensions | 120x120x38mm |
| Power | 30w |
| Bearing type | Ball bearing |
| Speed | 6800rpm |
| Air flow | 355m³/h |
| Noise level | 67dB |
| Protection class | IP20 |
| Insulation class | B |
| Connection line | 2 wires |
| Operating temperature | -20...65°C |
Weight: 0.390  kg
Width: 12.0  cm
Height: 12.0  cm
Depth: 3.8  cm