EEC0252B3-000U-G99
This product is no longer in stock
- Write a review
11752750
EEC0252B3-000U-G99 - 24Vdc / 10-27,6Vdc / 120x120x25mm / 3Fios / 2W / 840mA / 2200Rpm / 127,5m3/h. / 34dBA / -10/+70ºC / IP20 / Ventilador axial compacto de duplo rolamentos / Gerador de onda quadrada - SUNON
| Manufacturer | Sunon |
| Fan type | Compact |
| Voltage | 24Vdc |
| Dimensions | 120x120x25mm |
| Power | 2w |
| Bearing type | Ball bearing |
| Speed | 2200rpm |
| Air flow | 127,5m³/h |
| Noise level | 34dB |
| Protection class | IP20 |
| Insulation class | A |
| Connection line | 3 wires |
| Operating temperature | -10...70°C |
Weight: 0.162  kg
Width: 12.0  cm
Height: 12.0  cm
Depth: 2.5  cm