MC30060V2-000U-A99
This product is no longer in stock
- Write a review
11210125
MC30060V2-000U-A99 - 5Vdc / 30x30x6mm / 0,36W / 72mA / 7500Rpm / 6,29m3/h./ 24dB / -10/+70ºC / IP20 / Ventilador axial compacto de rolamento vapo / Inactivo - substituido pelo modelo actual: MF30060V2-1000U-A99 (nosso código: 11210130) - SUNON
| Manufacturer | Sunon |
| Fan type | Compact |
| Voltage | 5Vdc |
| Dimensions | 30x30x6mm |
| Power | 0,36w |
| Bearing type | Vapo |
| Speed | 7500rpm |
| Air flow | 6,29m³/h |
| Noise level | 24dB |
| Protection class | IP20 |
| Insulation class | A |
| Connection line | 2 wires |
| Operating temperature | -10...70°C |
Weight: 0.006  kg
Width: 3.0  cm
Height: 3.0  cm
Depth: 0.6  cm