NES-100-9
This product is no longer in stock
- Write a review
24112616
NES-100-9 / 11,2A - Fonte de alimentação comutada MEAN WELL / Tensão de entrada: 85 a 132Vac ou 176 a 264Vac / 248 a 373Vdc / Tensão de saída: 9Vdc (8,55 a 9,9Vdc) / Corrente: 0 a 11,2A / Potência: 100,8W / Em caixa modelo 901 - 159x97x38mm (CxLxA).
| Manufacturer | Mean Well |
| Power supply type | 1 output |
| Power | 100,8w |
| Supply voltage (AC) | 176...264Vac, 85...132Vac |
| Supply voltage (DC) | 248...373Vdc |
| Output voltage | 9Vdc |
| Output voltage range | 8,55...9,9Vdc |
| Output current | 0...11,2A |
| Dimensions | 159x97x38mm |
| Operating temperature | -20...60°C |
Weight: 0.550  kg
Width: 15.9  cm
Height: 9.7  cm
Depth: 3.8  cm