IRF3205 - 110A/55V - 25ºC / 200W / 0,008 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo TO-220AB.
| Manufacturer | International Rectifier |
| Operating current | 110A |
| Voltage | 55V |
| Operating temperature | 25°C |
| Case | TO-220AB |
| Power | 200w |
| Channel | N |
| Resistance | 0,008Ω |
Weight: 0.004  kg
Width: 3.0  cm
Height: 1.0  cm
Depth: 0.5  cm