IRFPC50 - 11A/600V - 25ºC / 180W / 0,60 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo TO-247AC.
| Manufacturer | International Rectifier |
| Operating current | 11A |
| Voltage | 600V |
| Operating temperature | 25°C |
| Case | TO-247AC |
| Power | 180w |
| Channel | N |
| Resistance | 0,6Ω |
Weight: 0.006  kg
Width: 3.7  cm
Height: 1.6  cm
Depth: 0.5  cm