IRFBE30 - 4,1A/800V - 25ºC / 125W / 3 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo TO-220AB.
| Manufacturer | International Rectifier |
| Operating current | 4,1A |
| Voltage | 800V |
| Operating temperature | 25°C |
| Case | TO-220AB |
| Power | 125w |
| Channel | N |
| Resistance | 3Ω |
Weight: 0.004  kg
Width: 3.0  cm
Height: 1.0  cm
Depth: 0.5  cm