PMD2404PQB1-A
This product is no longer in stock
- Write a review
11251375
PMD2404PQB1-A - 24Vdc / 40x40x28mm / 3,3W/ 130mA / 11000Rpm / 35m3/h./ 45dB / -10/+70ºC / IP20 / Ventilador axial compacto de rolamentos - SUNON
| Manufacturer | Sunon |
| Fan type | Compact |
| Voltage | 24Vdc |
| Dimensions | 40x40x28mm |
| Power | 3,3w |
| Bearing type | Vapo |
| Speed | 6500rpm |
| Air flow | 35m³/h |
| Noise level | 45dB |
| Protection class | IP20 |
| Insulation class | B |
| Connection line | 2 wires |
| Operating temperature | -10...70°C |
Weight: 0.035  kg
Width: 4.0  cm
Height: 4.0  cm
Depth: 2.8  cm