IRF520N - 9,7A/100V - 25ºC / 48W / 0,2 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo TO-220AB.
| Manufacturer | International Rectifier |
| Operating current | 9,7A |
| Voltage | 100V |
| Operating temperature | 25°C |
| Case | TO-220AB |
| Power | 48w |
| Channel | N |
| Resistance | 0,2Ω |
Weight: 0.004  kg
Width: 3.0  cm
Height: 1.0  cm
Depth: 0.5  cm