IRF3710S - 57A/100V - 25ºC / 200W / 0,023 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo D2Pak.
| Manufacturer | International Rectifier |
| Operating current | 57A |
| Voltage | 100V |
| Operating temperature | 25°C |
| Case | D2-PAK |
| Power | 200w |
| Channel | N |
| Resistance | 0,023Ω |
Weight: 0.002  kg
Width: 1.7  cm
Height: 1.0  cm
Depth: 0.5  cm