IRFP4768 - 93A/250V - 25ºC / 520W / 0,0145 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo TO-247AC.
| Manufacturer | International Rectifier |
| Operating current | 93A |
| Voltage | 250V |
| Operating temperature | 25°C |
| Case | TO-247AC |
| Power | 520w |
| Channel | N |
| Resistance | 0,0145Ω |
Weight: 0.006  kg
Width: 3.7  cm
Height: 1.6  cm
Depth: 0.5  cm