IRF630NS - 9,3A/200V - 25ºC / 82W / 0,3 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo D2-Pak.
| Fabricante | International Rectifier |
| Corrente | 9,3A |
| Tensão | 200V |
| Temperatura ideal | 25°C |
| Caixa | D2-PAK |
| Potência | 82w |
| Canal | N |
| Resistência | 0,3Ω |
Peso: 0.002  kg
Comprimento: 1.7  cm
Largura: 1.0  cm
Profundidade: 0.5  cm