IRF630NS - 9,3A/200V - 25ºC / 82W / 0,3 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo D2-Pak.
| Manufacturer | International Rectifier |
| Operating current | 9,3A |
| Voltage | 200V |
| Operating temperature | 25°C |
| Case | D2-PAK |
| Power | 82w |
| Channel | N |
| Resistance | 0,3Ω |
Weight: 0.002  kg
Width: 1.7  cm
Height: 1.0  cm
Depth: 0.5  cm