IRFBF30 - 3,6A/900V - 25ºC / 125W / 3,7 Omhs. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo TO-220AB
| Manufacturer | International Rectifier |
| Operating current | 3,6A |
| Voltage | 900V |
| Operating temperature | 25°C |
| Case | TO-220AB |
| Power | 125w |
| Channel | N |
| Resistance | 3,7Ω |
Weight: 0.004  kg
Width: 3.0  cm
Height: 1.0  cm
Depth: 0.5  cm