IRF540
This product is no longer in stock
- Write a review
14453375
IRF540 - 28A/100V - 25ºC / 150W / 0,077 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo TO-220AB - Vishay
| Manufacturer | International Rectifier |
| Operating current | 28A |
| Voltage | 100V |
| Operating temperature | 25°C |
| Case | TO-220AB |
| Power | 150w |
| Channel | N |
| Resistance | 0,077Ω |
Weight: 0.000  kg
Width: 0.0  cm
Height: 0.0  cm
Depth: 0.0  cm