IRFS4115 - 99A/150V - 25°C / 375W / 0,0103 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo D2Pak (TO-263AB) / IRFS4115PbF
| Fabricante | International Rectifier |
| Corrente | 99A |
| Tensão | 150V |
| Temperatura ideal | 25°C |
| Caixa | D2PAK |
| Potência | 375w |
| Canal | N |
| Resistência | 0,0103Ω |
Peso: 0.002  kg
Comprimento: 1.7  cm
Largura: 1.0  cm
Profundidade: 0.5  cm