IRFS4115 - 99A/150V - 25ºC / 375W / 0,0103 Ohms. / Mosfet - Canal N / Caixa Tipo D2Pak (TO-263AB) / IRFS4115PbF
| Manufacturer | International Rectifier |
| Operating current | 99A |
| Voltage | 150V |
| Operating temperature | 25°C |
| Case | D2PAK |
| Power | 375w |
| Channel | N |
| Resistance | 0,0103Ω |
Weight: 0.002  kg
Width: 1.7  cm
Height: 1.0  cm
Depth: 0.5  cm